Київська опера (Театр опери і балету для дітей та юнацтва) - афіша, анонси, квитки на концерти та вистави
Київська опера (Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва) знаходиться в одній із унікальних палацових споруд, що входять до ансамблю старовинного Подолу. Саме на цьому місці в ХІХ столітті стояв великий двоповерховий будинок у стилі класицизму, що належав останньому київському війту А. Кисилівському.
Державний дитячий музичний театр (таку назву театр мав до 1998 р.) засновано у червні 1982 року Постановою Ради Міністрів УРСР.
За два перші сезони було здійснено постановку 13 вистав, а у 1988 р. мав у репертуарі 10 опер і 10 балетів.
Понад півтора десятиліття театр не мав власного приміщення, вистави проходили практично на всіх сценічних майданчиках міста. У 1998 р. згідно з розпорядженням Київської міської державної адміністрації було проведено реорганізацію шляхом злиття трьох колективів – Державного дитячого музичного театру, Київського театру класичного балету та Київського міського центру мистецтв «Славутич» і створено Київський державний музичний театр для дітей та юнацтва у приміщенні колишнього «Славутича». На конкурсній основі з двох колективів – балетної трупи КДМТ та трупи театру класичного балету була створена сильна балетна трупа у складі 60 артистів на чолі з народним артистом СРСР, народним артистом України, лауреатом Національної премії України ім. Т. Шевченка Валерієм Ковтуном. Видатний майстер української хореографії Валерій Петрович Ковтун (1944-2005) у 1998-2005 рр. був головним балетмейстером і вніс дуже вагомий внесок у розвиток театру. Адже за ці сім років він поставив дванадцять вистав, прем’єра кожної – ставала незабутньою подією. Створені Майстром вистави «Лебедине озеро» П. Чайковського, «Жізель» А. Адана, «Попелюшка» та «Ромео і Джульєтта» С. Прокоф’єва є окрасою репертуару і сьогодні.
Сьогодні в театрі працюють понад 380 осіб, з них понад 260 творчих працівників (в оперній та балетній трупах, хорі, симфонічному оркестрі
У 2019 році театр здійснив ребрендинг, замінив логотип, отримав новий фірмовий стиль і нову лаконічну назву – «Київська опера», що відповідає позиціюванню театру, адже репертуар включає вистави не лише для малят і школярів, а й молоді віком від 17 до 35 років та дорослих.
Київська опера (Київський муніципальний академічний театр опери та балету для дітей і юнацтва) є унікальним явищем не лише в Україні, а й у загальному контексті європейської театральної культури.