На Русалчин Великдень

На Русалчин Великдень

На Русалчин Великдень

Драматично-оперний етюд в одній дії «На русалчин Великдень», в основі якого лежить лірико-фантастична опера відомого композитора Миколи Леонтовича за казковим сюжетом Бориса Грінченка.

Це був перший великий симфонічний твір, над яким композитор розпочав працювати в 1919 році. Перший акт опери «На русалчин Великдень» Миколи Леонтовича був уперше виконаний 1920 року. Маестро мав на меті розширити її до триактної, проте йому не судилося – у ніч проти 23 січня 1921 року Микола Леонтович був підступно вбитий у батьківській хаті.

Сюжет опери казково-фантастичний: козак, блукаючи літньої ночі по берегу Дніпра напередодні Трійці, у русалчин Великдень, бачить русалок, що гріються під срібними променями місяця. Помітивши чужинця, русалки загадують йому загадки та хочуть затягти хлопця під воду, але наймолодша русалонька рятує його, танучи у променях ранкового сонця. Фантастичний та реальний світи зіштовхуються, та кохання виявляється сильнішим ніж смерть!

На глядачів чекає сучасна постановка та нове музичне прочитання!

Іван Уривський (режисер): «Ця історія мене дуже захопила. Її містичність, саме в тому, як створювалася сама опера, як вона пов’язана з життям Леонтовича. Для мене постановка опери – це однозначно виклик, який також мене захоплює, як режисера».

 

 

Bilethouse.com - Афіша Київ. Спектакль На Русалчин Великдень - Театр оперети. Квитки - замовити, купити на сайті онлайн