Доріан Грей

Доріан Грей

Мюзикл Доріан Грей

«Портрет Доріана Грея» (англ. The Picture of Dorian Gray) – єдиний роман письменника Оскара Уайльда. Твір приніс авторові карколомний успіх і скандальну славу. Сюжет побудований навколо вічно молодого і дуже привабливого аристократа Англії кінця ХIХ ст. Доріана Грея, який обміняв свою душу на дар вічної молодості.

«Душа – жахлива реальність», – писав Оскар Уайльд. У 1990 році композитор Варконі Матіас і письменники-режисери Ас Янош і Гунар Браунке перетворили цю містичну історію з її дикими пристрастями і бурхливою чуттєвістю на несамовитий мюзикл.

Проблеми, порушені Оскаром Уайльдом у романі, привертають увагу, спонукають до подальших роздумів. Підтвердження цього є численні екранізації твору. Перша з’явилася майже одночасно із появою кінематографа – у 1910 році. Також роман неодноразово інсценізували на театральних підмостках різних країн світу, за його мотивами створено мюзикли. Однак, історія не набридає глядачеві і стає все більш актуальною в сучасному суспільстві.

Доріан Грей живе у своє задоволення і піддається усім можливим спокусам, яких у нього достатньо завдяки красі та статусу в суспільстві. Земні задоволення, таємні пороки, небезпечні інтриги надихають і розбурхують свідомість багатьох. Головний герой використовує оточуючих для досягнення повноти чуттєвих відчуттів, підкорює людей завдяки магічному впливу своєї краси. Через такий спосіб життя Доріан втрачає зв'язок з реальністю. У нього стирається розуміння добра і зла, гарного й відразливого, що поступово перетворює його на чудовисько і знищує зсередини. Але люди вважали, що така гарна людина не може бути аморальною. Навіть доля зробила йому чудовий подарунок і сталося щось дивовижне: здійснилося бажання Доріана Грея і його краса не тьмяніла з роками. Лише тільки на портреті зображувалося все те, що відбувалося з душею Грея.

 


Bilethouse.com - Афіша Київ. Мюзикл Доріан Грей - Театр оперети. Квитки - замовити, купити на сайте онлайн