А.П'яццолла - «Пори року в Буенос-Айресі»

А.П'яццолла - «Пори року в Буенос-Айресі»

Цей концерт – продовження співпраці французького диригента із польським корінням Ніколя Краузе із Київським камерним оркестром. Маестро підготував вишукану програму із найпопулярніших творів світової класики. Подвійно приємно, що принаймні один із чотирьох композиторів, чия музика прозвучить, хоч і формально, але пов'язаний з Україною.

Оркестр виконає на диво світлу й життєрадісну, як для цього жанру, Серенаду для струнного оркестру мі-бемоль мажор, яку її автор, чеський композитор Йозеф Сук, написав у 18 років. Прозвучить й інспірована гуральським фольклором, оперта на мінімалізм, «Орава» для струнних Войцеха Кіляра, польського композитора, що народився у Львові. У другому відділенні концерту почуємо сповнену драматизму Поему для скрипки з оркестром, один з найвідоміших творів Ернеста Шоссона, із надзвичайно віртуозною сольною партією, яку виконає Кирило Шарапов. А завершить програму знаменитий цикл «Пори року в Буенос-Айресі» Астора П'яццолли.
Ніколя Краузе народився у французькому місті Анже. Його батько працював журналістом у Москві. Тут Ніколя розпочав свої заняття музикою: грав на скрипці. Навчався у музичному училищі імені Гнєсіних і в Московській державній консерваторії. Диригує багатьма оркестрами світу, постійно гастролює у США, Росії, Польщі, Австрії, Італії, Румунії, Чехії та ін. Поза тим, як оперний диригент здійснив понад сто постановок. 2003 року заснував у Парижі камерний оркестр «Нова Європа» (Nouvelle Europe). Диригента пов’язувала багаторічна дружба і творча співпраця із оперним співаком Василем Сліпаком, що трагічно загинув у червні 2016 року.


За підтримки Посольства Французької Республіки в Україні,
Французького інституту в Україні

Київський камерний оркестр

Диригент – НІКОЛЯ КРАУЗЕ (Франція)

Соліст – КИРИЛО ШАРАПОВ (скрипка)

Програма:
Й. Сук – Серенада для струнного оркестру мі-бемоль мажор, тв. 26
В. Кілар - Орава
Е. Шоссон – Поема для скрипки з оркестром (оркестрування Н. Краузе)
А. П’яццолла – Цикл концертів «Пори року в Буенос-Айресі»
для скрипки і струнного оркестру (оркестрування Н. Краузе)