НЗАСОУ. Диригент - Теодор Кучар

НЗАСОУ. Диригент - Теодор Кучар

Ім´я Теодора Кучара, американського диригента з українським корінням, відоме в Києві ще від 90-х. Упродовж п’яти років (з 1994 по 1999-й) він був головним диригентом Національного симфонічного оркестру України. Під керівництвом маестро колектив записав понад 70 компакт-дисків, серед яких – симфонії Сергія Прокоф’єва, Богуслава Мартіну, Бориса Лятошинського, Євгена Станковича. Диск із Другою та Третьою симфоніями Лятошинського був визнаний експертами одним із найкращих світових записів. Тоді ж під проводом Кучара український колектив уперше побував на гастролях в Австралії та Великій Британії.

Програма теперішнього концерту Теодора Кучара цікава з кількох поглядів. Насамперед, самі твори. Музику Моріса Равеля та Яна Сібеліуса у нас наче б то й знають, але «Шехаразада» першого і Симфонія «Кулерво» другого звучать на українській сцені, м’яко кажучи, нечасто. Поміж тим равелівський вокальний цикл на слова Трістана Клінгсора – яскравий зразок орієнталізму в класичній музиці. Композиція захоплює чарівливими східними інтонаціями, колоритною оркестровкою. Тоді як «Кулерво» – це інспірований карело-фінським епосом, сказати б, музичний трилер, веристські опери поруч з яким відпочивають. Власне тому, як іронізував Сібеліус, він надав перевагу саме чоловічому хору, жінки ж можуть сприйняти сюжет твору (а тут є мотиви самогубства, інцесту) занадто близько до серця і не зможуть співати.

Щодо третього композитора у програмі, маловідомого й забутого випускника Львівської гімназії та Віденської музичної академії Романа Придаткевича, автора понад 200 музичних творів, то це – рідний дід Теодора Кучара.

Чоловічий хор Університету міста Лунд та швецькі солісти, Марія Форсстром (мецо-сопрано) і Габріел Соуванен (баритон) скажуть самі за себе.


Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України

Диригент – ТЕОДОР КУЧАР (США)

Чоловічий хор Університету м. Лунд (Швеція)

Солісти –
МАРІЯ ФОРССТРОМ (мецо-сопрано) Швеція
ГАБРІЕЛ СОУВАНЕН (баритон) Швеція

Програма:
Р. Придаткевич – Симфонічна поема «З вершин та рівнин»
М. Равель - «Шехеразада», вокальний цикл на тексти Трістана Клінгсора
Я. Сібеліус – Симфонія «Кулерво» для солістів, чоловічого хору і оркестру, тв. 7