Моцартіана. Київський камерний оркестр

Моцартіана. Київський камерний оркестр

На Вас чекає унікальна можливість вперше в Україні почути незвичне звучання шедевру світової класики у версії для струнних, зробленою у 1840 році чеським музикантом Петером Ліхтенталем.

Після своєї смерті Моцарт не був забутий. Багато музикантів сприяли поширенню його музики. Одним з них був Петер Ліхтенталь, по професії лікар, який був пристрасним музикантом-аматором. Він заслужив репутацію компетентного композитора і музикознавця.

Великий прихильник музики Моцарта, Ліхтенталь переклав декілька його творів для струнного ансамблю, серед яких був і «Реквієм». Це може здатися дивним, але, насправді, цілком у рамках традицій того часу, адже завдяки цим аранжуванням, значні твори симфонічної музики негайно ставали доступні любителям в музичних салонах.

Вражаюче, що в квартетній версії, яка, насправді, відтворює не більше, ніж «скелет» музики, її емоційна сила зберігається повною мірою. Це робить честь Ліхтенталю, і, можливо, зайвий раз доводить, що в Реквіємі значно більше Моцарта, ніж можливо об’єктивно встановити. Велич його музики виявляється в звучанні, яка б версія не виконувалась,. Петер Ліхтенталь так сформулював це на відкритті пам’ятника Моцарту в Зальцбурзі в 1842 р.: «Історія знає тільки одного універсального музичного генія, і цей геній — Моцарт!»

Відчути всю силу геніальної музики ви зможете завдяки ініціативі автора проекту, відомого скрипаля Вадима Борисова, що у цей вечір буде лідером Київського камерного оркестру.

Програма:

 • Вольфганг Амадей Моцарт (1756–1791)
  • Реквієм
  • KV 626
 • версія для струнних Петера Ліхтенталя (1780 — 1853)
  1. Requiem
  2. Dies Irae
  3. Tuba Mirum
  4. Rex Tremendae Majestatis
  5. Recordare
  6. Confutatis
  7. Lacrymosa
  8. Domine Jesu
  9. Hostias
  10. Sanctus
  11. Benedictus
  12. Agnus Dei

 

Bilethouse.com - Афіша КиївМоцартіана. Київський камерний оркестр. Замовлення, доставка, бронювання квитків на Концерти в Києві без комісії та сервісного збору. Купити квитки на сайті онлайн