Планети

Планети

 • Йоганн Баптист Ґеорґ Неруда. Концерт для корно да качча Es-dur
 • Вольфґанґ Амадей Моцарт. Симфонія № 41 («Юпітер»)
 • Густав Голст. Симфонічна сюїта «Планети»
 • Державний естрадно-симфонічний оркестр
 • Даниїл Ільків, дириґент
 • Андрій Ільків, корно да качча

Нова програма Державного естрадно-симфонічного оркестру України згрупована довкола твору Густава Холста «Планети». У нас він майже не звучить зі сцени, проте на Заході є настільки популярним, що навіть надихнув Джона Уільямса на створення «Імперського маршу».

Історія його появи наступна. Англійський композитор Густав Холст під час відпочинку на острові Майорка захопився вивченням астрології. Ця раптова пристрасть призвела до появи «космічного» шедевру — сюїти «Планети». Протягом 1914–1916 Холст написав сім частин симфонічної сюїти, кожну присвятивши конкретній планети (окрім Землі). Вони отримали наступні заголовки:

 1. «Марс, вісник війни»
 2. «Венера, вісниця миру»
 3. «Меркурій, крилатий посланець»
 4. «Юпітер, що приносить радість»
 5. «Сатурн, вісник старості»
 6. «Уран, чарівник»
 7. «Нептун, містик»

Цей твір Холста отримав таку виняткову популярність, що затьмарив усі інші його п’єси. Коли у 1930 році астрономи відкрили ще одну планету, Плутон, композитор відмовився писати ще одну частину — на той момент він вже ненавидів успішну сюїту. Він був пророчо правий — у 2006 році науковці знову виключили Плутон зі списку планет.

Хоча «Планети» належать до сфери класики, вони вплинули на історію рок-музики: частину «Марс» грали під час концертів King Crimson, Deep Purple та інші групи. Також саме «Марс» ліг в основу мелодії та інструментовки «Імперського маршу» Джона Уільямса до «Зоряних воєн». А ще іншого видатного кінокомпозитора Ганса Циммера звинуватили щодо плагіату після виходу на екрани «Гладіатора». Саме у цьому фільмі він використав не лише тематизм, але й саму оркестровку «Марсу».

Преамбулою до даного монументального твору стане музика XVIII століття. «Космічний» опус — Симфонію № 41 — Вольфґанґ Амадей Моцарт написав у 1788 році. Назва «Юпітер» міцно закріпилася за цим твором, адже їй властива справжня олімпійська велич. Це дійсно найбільш монументальна та складна симфонія Моцарта.

Іще один раритет — Концерт для корно да качча, або натуральної валторни, чеського автора XVIII століття Йоганна Баптиста Ґеорґа Неруди. Це найбільш відомий його твір і справжній шедевр духової музики. Як правило, його виконують на трубі, але найвідоміший український трубач Андрій Ільків виконає його в оригіналі. Це справді історичне виконання для України.


Bilethouse.com
 - Афіша Київ. Планети. Замовлення, доставка, бронювання квитків на Концерти класичної музики в Києві без сервісного збору. Купити квитки онлайн