Квартет-а-тет. Двоє на гойдалці. Нерозлучники

Квартет-а-тет. Двоє на гойдалці. Нерозлучники

У приміщенні Театру опери і балету для дітей та юнацтва

Вечір одноактних балетів

КВАРТЕТ-А-ТЕТ на музику Ада Мааса. Балет на 1 дію.

Постановний склад:

  • Лібрето, хореографія, постановка — Раду Поклітару
  • Сценографія — Раду Поклітару, Володимир Чумаченко

«Чотири віолончелі, чотири танцівника, ніяких декорацій — лише біла тканина, котра розділяє два світи. Мені, прихильнику сюжетного балету, раптом непереборно захотілося поставити абстрактну виставу.

Музика Ада Мааса надихала мене — огортаючи образами, фантазіями, емоціями — протягом усього періоду роботи в залі. Й, незважаючи на те, що з композитором ми особисто не знайомі, під кінець роботи мені почало здаватися, що цю людину я знаю дуже добре, й дуже давно», — Раду Поклітару.

Одноактний балет «Квартет-­а-­тет» був поставлений за замовленням Ейндховенського «Парк­театру» на спеціально написану музику — нідерландський композитор Ад Маас створив квартет для чотирьох віолончелей для хореографа Раду Поклітару та артистів театру.

Музика, яка дивним чином поєднує в собі мелодійність та гостро сучасний характер звучання, стала основою хореографічної притчі для чотирьох танцівників. Відсутність явного сюжету не заважає, а, швидше, допомагає розкривати стосунки персонажів.

Психологічні нюанси та сценічні ефекти, що раніше не використовувалися на вітчизняній балетній сцені, — головна риса цієї вистави, яка не має аналогів у репертуарі театру.

Прем’єра вистави відбулася 24 та 26 червня 2010 року.

ДВОЄ НА ГОЙДАЛЦІ за мотивами однойменної п’єси Вільяма Гібсона, на музику Й. С. Баха, Ч.Варгас. Балет на 1 дію.

Постановний склад:

  • Лібрето, хореографія, постановка — Раду Поклітару
  • Відеопроекція — Вадим Перев’язко

«П’єса Вільяма Ґібсона — дивовижно тонкий психологічний аналіз взаємин чоловіка й жінки, які, понад усе, прагнуть бути разом, але не здатні боротися за власну любов. Ці персонажі здалися мені настільки зворушливими й беззахисними, що в моїй фантазії одразу народився хореографічний еквівалент цієї щемливої історії. Вистава „Двоє на гойдалці“ — діалог двох самотностей, які не зуміли зберегти своє крихке щастя», — Раду Поклітару

Дві самотності, дві кімнати, два телефони та одне бажання — бути разом… Історія кохання, підглянута в замкову шпарину життя. Історія розставання, підслухана у пронизливої скрипки Баха.

Прем’єра вистави відбулася 30 жовтня 2009 року

НЕРОЗЛУЧНИКИ на музику Г. Малера, Дж. Пуччіні. Балет на 1 дію

Постановний склад:

  • Лібрето, хореографія, постановка — Артем Шошин
  • Художник костюмів, сценографія — Катерина Маньковська

Дійові особи, виконавці:

  • Вона — Дар’я Геращенко
  • Він — Владислав Детюченко

Історія кохання пташки й птаха:
Папуги дві, та під одним замком.
Їм клітка стала кращим дахом
Ніж небо, що тепер за склом.

Й іншого не треба, навіть волі.
Бо воля, то синонім однини.
Якщо один лишиться, як поділять долю?
Один без одного загинуть від нудьги.

І серце розірветься від напруги,
Бо обидвоє звуться — Нерозлучник:
Кохання справжнього навічно слуги,
Один для одного навік заручник.

Катерина Маньковська

За період існування театру «Київ Модерн-балет» було створено 16 одноактних та 5 повнометражних балетів. Театр отримав 5 премій «Київська пектораль» за кращі вистави року.

Колектив успішно гастролював у Франції, Іспанії, Нідерландах, Бельгії, Португалії, Румунії, Китаї, Таїланді, Білорусії, Молдові, Південній Кореї, Естонії та в багатьох містах України.