Кармен. Шехеразада

Кармен. Шехеразада

Прем’єри світового балету у виставах «Кармен» і «Шахерезада»!

Тільки один день і тільки для Вас! 28 березня у Національній опері України презентують визнані хіти світової балетної скарбниці! Дві одноактні балетні вистави, які змусять Вас опинитися в зовсім різних світах зі своїм стилем та пристрасними стосунками — «Кармен-сюїта» Ж. Бізе — Р. Щедріна та «Шехеразада» М. Римського-Корсакова за участі спеціального гостя Еріка Мурзагалієва — провідного соліста Мюнхенського балету. Присвячено легенді українського балету, першій виконавиці партії Кармен в Україні (1973) — Валентині Калиновській!

Після неймовірного успіху чаруючого балету «Раймонда» О. Глазунова, прима Наталія Мацак отримала від шанувальників безліч прохань відтворити й і інші перлини балетної класики. Надихнувшись роботою народної артистки СРСР легендарної Валентини Калиновської, а також отримавши її благословення, Наталія разом з зірками світового балету обрали для виконання справжні балетні шедеври — «Кармен-сюїта» та «Шехеразада»!

Приємним сюрпризом для всіх глядачів стане спеціальний гість — Ерік Мурзагалієв у ролі Золотого Раба («Шехеразада»). Ерік — один з самих харизматичних і талановитих танцівників сучасного балету, провідний соліст Мюнхенського балету. Його репертуар багатий всесвітньо відомою хореографією: Cranco, Neumeier, Grigorovoch, Petipa, Balanchine тощо.

Постановка стане кращим подарунком не лише для поціновувачів балету, але і для тих, хто хоче доторкнутися до справжнього мистецтва!

Головні партії у виставах виконають:

  • Наталія Мацак — Кармен/Зобеїда — заслужена артистка України, прима Національного академічного театру опери та балету України ім. Т. Г. Шевченка. Наталія виступає в кращих залах Франції, Італії, Греції, Іспанії, Швейцарії, Америки, Китаю, Кореї, Індії та інших країн. Вражаюча індивідуальність Наталії Мацак на сцені заворожує з першого погляду, адже танцівниці притаманні глибинний темперамент, легкість відточених кроків і піруетів, «фірмова» легка ексцентрика в малюнку класичного танцю.
  • Ян Ваня Хозе («Кармен-сюїта») — заслужений артист України, якого називають «чеською зіркою українського балету». Свого часу незламна відданість класичному репертуару спонукала випускника Празького хореографічного училища будувати свою кар’єру саме у Національній опері України. На київській сцені Ян виконує практично усі провідні партії і активно гастролює світом від Японії до Америки, незмінно викликаючи захоплення поціновувачів балетного мистецтва.
  • Сергій Кривоконь — Ескамільо («Кармен-сюїта») — один з найяскравіших провідних солістів Національної опери України. Сергій працював з видатними педагогами, такими як народний артист УРСР М. Прядченко, народна артистка УРСР А. Лагода, виконуючи ролі «принців», а також характерні провідні партії, що є рідкісним поєднанням для класичного танцівника. Експерти балетного світу відзначають рідкісний талант і професіоналізм Сергія, вміння яскраво і самобутньо самовиражатися на сцені, не залишаючи байдужою українську і західну публіку.

Чудовий склад виконавців, неймовірний сюжет, професіоналізм та чуттєвість — Ви точно розповідатимете про це друзям, знайомим і близьким! Чекаємо Вас 28 березня в Національній опері України на виставі «Кармен» і «Шахерезада». Доторкнемось до справжнього мистецтва разом!