Ой, хто, хто Миколая любить

Ой, хто, хто Миколая любить

В Артистической гостиной театра


Совместный проект с Детским фольклорным театром "Дай Боже"

19 грудня – День Святого Миколая. Це традиційне свято. Його красиві й радісні обряди відроджуються, поширюючись від західних до східних земель України.

Образ біблійного Хрестителя Миколая або Миколи Чудотворця зберігся в уяві народу як охоронець дому і сім’ї, захисник від усіх бід і нещасть і, нарешті, як господар земних вод. Легендарні запорозькі козаки, вирушаючи до морського походу, обов’язково брали в корабель ікону із зображенням Святого Миколая.

Особливо шанують Святого Миколая маленькі діти. Вони за тиждень до свята пишуть своєму улюбленцеві листи, в яких сповіщають про сокровенні бажання, обіцяють виправити свої негарні вчинки, бути завжди добрими і чемними.
Дитячий фольклорний театр “Дай Боже” – це українські обрядові дійства, представлені 20 янголами-посланцями сонячного мистецтва.
 У їхніх виступах є й автентичний народний спів, і віртуозна гра на музичних інструментах, і темпераментна акторська імпровізація, і, нарешті,  вогнистий танець.
Наступного року “Дай Боже” відзначатиме своє 30-річчя. Його концерти вітали глядачі не лише України, а й Німеччини, Франції, Бельгії, Туреччини, Болгарії, Хорватії, Швеції, Литви та Латвії. Блискучий ансамбль завоював вісім перших  премій на міжнародних фольклорних конкурсах у Хмельницькому, Одесі, Гейдельбергу (Німеччина), Діжоні (Франція, Гран-Прі), Москві (Росія) та Созополі (Болгарія).  Крім того, “Дай Боже” є незмінним учасником урядових, благодійних і святкових програм, присвячених пам’ятним подіям з історії України. В надрах колективу народжуються зірки української поп-музики: “Автентичне Життя”, “Потужні Дівчата”, “Dakh Daughters”.

 Засновник і незмінний керівник Театру “Дай Боже” Ольга Мельник вважає, що справжні українські обряди, підсилені чистою енергією юних сердець її вихованців, - це захоплюючі спектаклі, гідні уваги найвибагливішої аудиторії.