Вій. Докудрама

Вій. Докудрама

Вистава «Вій. Докудрама» Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичниого театру імені Т. Г. Шевченка є фіналістом Всеукраїнського театрального фестивалю-премії ГРА в номінації «За найкращу драматичну виставу». Показ вистави відбувається в рамках фінального етапу фестивалю-премії.

Ця вистава виразно і гармонійно поєднує традиції українського класичного театру, з його поміркованістю, увагою до побуту, музично-драматичною канвою із гострою сучасною театральною мовою, де не бояться міцних висловлювань, епатажу та провокацій. Перші якості забезпечують постановці епічність та масштабність оповіді, другі — роблять спектакль цікавим для молодого покоління, що не надто шанує театр саме через його стерильність. Режисерові вдалося урівноважити традицію та сучасність, і це робить „Вій“ Чернігівського театру свого роду винятковою, оригінальною роботою.

Вважаю цю постановку такою, що заслуговує бути представленою у фінальному шорт-листі фестивалю-премії „ГРА“. Незаперечно можна говорити про важливість для сучасної України ретрансльованих у ній сенсів, про гармонійність сценічної форми, що увібрала традиції та новаторство, про емоційний посил добра, закладений в неї режисером».

Ганна Веселовська, експерт Фестивалю-Премії ГРА

Жанр: Докудрама
Автор: Наталя Ворожбит за мотивами повісті Миколи Гоголя
Постановка та музичне оформлення: засл. артист України Андрій Бакіров
Художник: Ольга Горячєва

Мова: українська
Кількість дій: 2
Тривалість вистави: 120 хв.