Записки божевільного

Записки божевільного

Велика сцена

Микола Гоголь

Моновистава англійською мовою

Режисер-постановник – Євген Лазарев

Незабутнє видовище: Гоголь англійською у виконанні актора школи МХАТ, якому судилося розкрити себе саме у Лос-Анджелесі з такою трагічною силою, що глядачі кожного разу ковтають сльози і затамувавши подих, не відриваються, переживають все разом з нещасним гоголівським божевільним.
Ілля Волох - богатир з громовим голосом, який грає в Голлівуді кого завгодно - від Елвіса до мафіозі. Він знявся в 150 голлівудських кінофільмах і телесеріалах. Серед них такі популярні, як: Air Force One, U-Turn, Indiana Jones-4, The Curious Case of Benjamin Button, The Soloist, Immigrant, Mission Impossible 4 з Томом Крузом, Abduction з Альфредом Моліна, GI JOE-2 з Брюсом Віллісом .Але у цій виставі він абсолютно весь без залишку пішов у свого божевільного.
Вистава за відомою повістю Миколи Гоголя з блиском пройшла в трьох театрах - The Actors Circle Theatre в Західному Голлівуді, Promenade Playhouse в Санта Моніці і театрі Фуллертона.

Історія:
Майже рік роботи над «Записками» - твором чисто прозаїчним, важко піддавалася у театральному втіленні. Як правило, режисери шукають хід, як цю форму «оживити», часом навіть вводять додаткові, неіснуючі в прозі Гоголя персонажі. Євгена Лазарева це не влаштовувало, він шукав власне рішення. І це рішення було знайдено.
Герой не читає свій щоденник - він знає його напам'ять, оскільки перечитував його вже сотні разів. Він заново проживає його разом з глядачем. ... Час від часу зал вибухає сміхом, але одразу ж затихає намертво, так що чутно затаєне дихання сусіда. Адже буквально в декількох метрах від глядачів, на яскраво освітленому п'ятачку сцени твориться диво. Як інакше назвеш те емоційно захоплююче, пластично вивірене дійство, свідком і співучасником якого стає кожен з тих, хто сидить в невеликому театральному залі?!
Сюжет, знайомий кожному ще зі шкільної програми. Але в тому й полягає чудо театру, що створений уявою письменника світ знаходить в ньому свою плоть і кров, і літературний герой стає живим і відчутним, як кожен з нас.

Виконавець - Ілля Волох

Вистава англійською мовою
Тривалість 1 год. 10 хв.