Бушующая Вселенная. Невероятное Солнце

Бушующая Вселенная. Невероятное Солнце

Бурхливий Всесвіт
Створений за підтримки Європейського Союзу новий фільм "Бурхливий Всесвіт" покаже досягнення сучасної астрономії, розповість про результати спостережень сучасних наземних і космічних обсерваторій, про базові принципи електромагнітного випромінювання і природу явищ, пов'язаних з космічним випромінюванням.
Астрофізика сьогодні грає головну роль в розумінні Всесвіту людиною. Космічне випромінювання дозволяє виявити раніше невідомі процеси, що відбуваються у Всесвіті навколо нас.
Сьогодні вчені досліджують випромінювання нейтронних і наднових зір, газу поблизу супермасивних чорних дір в центрах галактик і, нарешті, гарячого газу в скупченнях галактик - наймасивніших обєктів Всесвіту.
Місії Європейського Космічного агентства XMM-Newton і Integral ведуть роботу по дослідженню рентгенівського і гамма-випромінювання від космічних обїєктів та процесів. Місія ATHENA в 2028 році виведе на орбіту найчутливіший рентгенівський телескоп з будь-коли створених, і очолить дослідження у рентгенівському діапазоні.
30 хв., 2016 р., Інтегровані Дії в Області Астрофізики Високих Енергій (AHEAD), 5-11 клас.


Неймовірне Сонце

Кожну секунду Сонце випромінює в мільйон разів більше енергії, ніж весь світ споживає щорічно. Звідки взялася така величезна кількість енергії? За допомогою знімків, зроблених Обсерваторією Сонячної Динаміки, і оброблених сучасними математичними методами, ви відчуєте справжню природу Сонця, і з’ясуєте, що воно не таке спокійне, як здається на перший погляд.
11 хвилин, 2015 рік, Brno Planetarium, 8+