Дон Роберто

Дон Роберто

Театр маріонеток (Алкобаса) / Вистава «Дон Роберто»

У Португалії найпопулярнішим ляльковим героєм, який дійшов до наших днів, є Дон Роберто. Театр маріонеток міста Алкобаса має чудові привілеї, оскільки його лялькарі знаходяться у тісному творчому зв’язку з Антоніо Діасом, одним з останніх Майстрів лялькової справи Португалії. Представлена вистава є прямим відтворенням творчої спадщини Майстра — відомих лялькових сцен: «Розлючений перукар», «Бій з биком», «Привид замку».

«Розлючений перукар»

Дон Роберто, наш герой, в день свого весілля шукає перукаря, щоб підстригти волосся та бороду. Після обслуговування Дон Роберто відмовляється оплачувати послуги перукаря, мотивуючи це тим, що вони занадто дорогі. Він вступає у бійку з перукарем. Священник приходить аби примирити їх. Поліцейський намагається забезпечувати порядок на вулиці. З’являється Диявол та хоче забрати з собою у пекло кожного учасника цієї історії. Наприкінці з’являється сама Cмерть. Однак Дон Роберто перемагає усіх, навіть Смерть.

«Привид замку»

Принцеса ув’язнена Велетнем у замку, повному привидів. Крокодил завжди підступно намагається з’їсти усіх. Дон Роберто, проходячи повз замок, бачить Принцесу, яка обіцяє йому свою руку та серце у разі, якщо він звільнить її. Почувши це, Дон Роберто кидається перемогти все і всіх, щоб одружитися з прекрасно Принцесою.

«Бій з биком»

Приборкувач намагається приборкати бика, однак, останній, здається, не розумів, що від нього хоче людина. Після кількох спроб приборкувач нарешті зумів подолати бика, який виявився не таким вже й дурним. Наприкінці людина і тварина виконуть відомий та ризикований трюк Pega de Caras.