Театр на Печерську

Киев, ул. Немировича-Данченко 5

  • 26 березня   Sun
  • Salida Cruzada - 8 кроків танго 26 березня Sun 17:00 Salida Cruzada - 8 кроків танго 26 березня Sun 17:00 Театр на Печерську 300 грн КВИТКИ

Київський Академічний театр на Печерську

Афіша театру, квитки на вистави

Новий драматичний театр на Печерську було створено в 2000 році.

Основою театру став випускний курс Київського Національного Університету театру, кіно і телебачення ім. І.К. Карпенко-Карого (керівник курсу н.а. України М. М. Рушковський).

У студентські роки ця трупа створила вистави, які послужили основою для репертуару майбутнього театру.

В роки становлення театру допомагав народний артист СРСР Кирило Юрійович Лавров. Було здійснено ремонт в приміщенні театру на вулиці Шовковична, 3. З 2004 року саме тут театр знайшов своє перше притулок. У 2010 році театр переїхав на нове місце по вулиці Немировича-Данченка, 5, де продовжує свою роботу і нині.

У 2017 році театру був присвоєний статус академічного.

За 20 років існування в театру було поставлено понад 50 вистав. Вистави театру брали участь у фестивалях в Росії, Білорусі, Німеччини, Великобританії, Швеції.

Театр і окремі артисти багато разів ставали лауреатами театральної премії «Київська пектораль». Вистави «Людина з Ламанчі», «Майстер і Маргарита», «Закон танго», «Розпусник», «Щастя», «Корабель не прийде» були відзначені театральними критиками і удостоєні премії в своїх номінаціях. Вистава «Світ у горіховій шкаралупі» стала кращою пошуково-експериментальною виставою за версією Всеукраїнського фестивалю-преміїї GRA -2019.

Всі актори Нового театру на Печерську активно знімаються в художніх фільмах і телесеріалах. 

За роки свого існування театр підтримує тісні контакти і проводить спільні проекти з Посольством королівства Швеція; Шведським інститутом, Гете інститутом, Культурним центром при Посольстві Республіки Італія, культурним центром "МИР" в Мюнхені, Культурним центром при Посольстві Аргентинської Республіки.

На сьогоднішній день в театрі працює 32 актора: 13 - в трупі, а також - запрошені з інших театрів. Всі ці роки художній керівник театру - Олександр Крижанівський.