Вольфганг Амадей Моцарт

Вольфганг Амадей Моцарт

Вольфганг Амадей Моцарт

Київський камерний оркестр

Наталія Пономарчук головна диригентка

Монографічний концерт, присвячений Амадею Моцарту, представить твори з різних періодів життя австрійського генія.

Знамениту симфонію № 35 ре-мажор (1782) ще називають Гаффнерівською – за прізвищем приятеля Моцарта Зіґмунда Гаффнера, що виступив замовником твору. До цієї симфонії Моцарт неодноразово повертався, редагуючи-поліпшуючи текст, адже хотів надати твору особливої досконалості й блиску. Від музикантів він вимагав, аби фінал симфонії грали так швидко, як тільки можна.

Відомо, що від 1769-го Моцарт був придворним капельмейстером у Зальцбурзі. Офіційна служба значно обмежувала його, адже він мав писати лише духовну та розважальну музику, зокрема, дивертисменти та серенади. На початку 1772-го Моцарт створив три дивертисменти для струнних інструментів, які ще відомі як Зальцбурзькі симфонії. Цього вечора прозвучить остання з них – Симфонія №3.

В цей період Моцарт написав багато серенад для різноманітних святкових світських подій. Одним з найвідоміших творів цього жанру є «Маленька нічна серенада» – безумовний шедевр у жанрі камерної мініатюри. Також прозвучать урочиста «Serenata Notturna» для струнних ре мажор.

Симфонія № 35 D–Dur
Серенада № 6 /Serenata Notturna/ для оркестру D–Dur
Маленька нічна серенада
Зальцбурзька симфонія № 3 /Дивертисмент № 3/ F–Dur

 

 

Bilethouse.com - Афіша Київ. Концерт Вольфганг Амадей Моцарт - Національна філармонія України. Замовити, купити квитки на концерт в Києві на сайті онлайн