Verba

Verba

Verba

за мотивами драми-фейєрії Лесі Українки

Режисер-постановник, художник-постановник / Сергій Маслобойщиков
Автор оригінальної музики / Олександр Бегма
Хормейстер / Наталія Бегма
Звукорежисер / Артем Орлюк, Олександр Кришталь
Веде виставу / Ніна Лапшина, Тетяна Бондаренко

«Verba» латиною означає: «слова», «мова», «текст», «слова пісні», «рукопис», «оклик»... фонетично це абсолютно співпадає з українським словом «верба». Верба — рослина — місце, де живе Мавка, головна героїня твору Лесі Українки “Лісова пісня”. Мавка виходить з верби на початку п'єси та у вербу повертається. Verba — слова — місце, де живе сама Леся Українка та її поетичний спадок. «В серці знайшла я теє слово чарівне, що й озвірілих в люди повертає...» — каже Мавка. Здається, ця фонетична гра була спланована самою авторкою “Лісової пісні” — цього складного багатошарового твору.

Драматична історія кохання Мавки та Лукаша заводить нас у таємничі лаштунки, де зароджуються стихії незрозумілого героям всесвіту, де оклик справжнього здобувається ціною власного життя. У виставі використано вірш Г. Гейне "Гірська ідилія" у перекладі Лесі Українки.

Вистава «Верба» - це оригінальне авторське прочитання хрестоматійної драми Лесі Українки «Лісова пісня» від відомого українського кіно- і театральний режисера і художника Сергія Маслобойщикова. Оригінальність прочитання полягає в наближенні глибинних філософських категорій Лесі Українки до сьогоднішнього глядача. Через неординарність сценічного відтворення, яскравість театрального образу режисер-постановник нагадує нам, всім, хто існує в прагматичному світі, про вічні поняття Краси самого Життя, Любові, як життєдайної сили, яка спроможна не лише оновлюватися сама, а й робити світ досконалішим, чистішим. Режисер вистави Сергій Маслобойщиков не лише розробив художнє вирішення сценічного простору, а й запропонував власну сценічну редакцію одного з найвизначніших текстів української літератури.

За Сергієм Маслобойщиковим давно утвердилася слава «універсального» художника. Його творчість охоплює широкий спектр мистецьких зацікавлень – авторське ігрове кіно та кінодокументалістика, книжкова графіка, плакат, живопис, театральна режисура, сценографія, дизайн. Лауреат понад 50 міжнародних та вітчизняних нагород у галузях кіномистецтва, театру та образотворчого мистецтва. На терені театру – помітні постановки (й не лише в Україні), чотири премії «Київська пектораль» за кращу сценографію (зокрема й нагорода за виставу «Буря» на сцені франківців).

Дійові особи та виконавці
Мавка / Христина Федорак
Лукаш / Олександр Бегма
Той, що... / Іван Шаран
Дядько Лев / Народний артист України Василь Баша, Народний артист України Олег Шаварський
Мати, Килина / Заслужена артистка України Анжеліка Савченко
Лісовик / Заслужений артист України Олександр Логінов, Народний артист України Олексій Петухов
Русалка польова / Марина Кошкіна
Потерча, хлопчик / Дана Кузь
Потерча, доля / Ганна Снігур-Храмцова
Скрипаль / Анна Глухенька
Русалка / Марія Заниборщ

 

 

Bilethouse.com - Афіша театрів. Вистава Verba (Верба) - Театр ім. І. Франка Київ. Замовлення, доставка квитків в театри