Шуман, Сен-Санс, Станкович

Шуман, Сен-Санс, Станкович

Шуман, Сен-Санс, Станкович

Академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України

Головний диригент Микола Дядюра

У виконанні солістки вечора Варвари Васильєвої прозвучить Концерт для скрипки з оркестром Роберта Шумана. Дружина композитора Клара описувала концерт так: «цю музику Роберту продиктували янголи».

Єдиний скрипковий концерт митця став одним із його останніх визначних творів. Написаний у 1853 опус понад 80 років залишався невідомим публіці, а причини цього є напрочуд загадковими… Твір композитор писав для свого друга угорського скрипала Йозефа Йоахіма, з яким дуже часто співпрацював раніше, але, на думку останнього, цей опус був результатом душевної хвороби композитора. Тому Йоахім його ніколи не виконував публічно, навіть переконав вдову не включати Концерт до повного переліку творів Шумана, після його смерті. Концерт зберігався в таємниці протягом усього 19 століття.

Йоахім передав рукопис твору на зберігання в Прусську державну бібліотеку в Берліні і зазначив у своєму заповіті, що твір не повинен бути ні зіграний, ні опублікований до 100 років після смерті Роберта Шумана (тобто до 1956 року). На щастя прем’єра відбулася раніше – 26 листопада 1937 року в Берлінській філармонії, а твір визнано історично відсутньою ланкою скрипкових концертів між творами Бетховена та Брамса.

Прозвучить також «Органна» симфонія Каміля Сен-Санса (1886), написана на замовлення Лондонської філармонії і присвячена пам’яті друга композитора Ференца Ліста, та Сюїта з історичного балету «Княгиня Ольга» (1981), який є найбільш раннім із шести закінчених балетів Євгена Станковича.

За підтримки Благодійного фонду Vere Music Fund

 

 

Bilethouse.com - Афіша Київ. Концерт Шуман, Сен-Санс, Станкович - Національна філармонія України. Квитки - замовити, купити на сайті онлайн