НЗАСОУ. Віталій Лєонов скрипка

НЗАСОУ. Віталій Лєонов скрипка

Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України

ВОЛОДИМИР СІРЕНКО художній керівник і головний диригент
ВІТАЛІЙ ЛЄОНОВ скрипка


К. М. Вебер Увертюра до опери «Оберон»
Ф. Мендельсон Концерт для скрипки з оркестром e–moll
В. Губаренко Симфонія-балет «Зелені святки»
Дж. Енеску Румунська рапсодія № 1 A –Dur, № 1

Як у музиці звучить свято? Картини урочистих парадів, танців, веселощів та жартів часто надихали композиторів. Так, в увертюрі до опери «Оберон» Вебер втілює загальний настрій опери — історії про двох закоханих, які завдяки допомозі ельфів долають всі перешкоди і нарешті урочисто святкують возʼєднання.

Інше свято — Зелена неділя, яку українці святкували різними обрядами: проводом русалок, водінням куща, прикрашанням дому зеленню, русальними піснями тощо. Український композитор Віталій Губаренко звертається до цієї традиції, втім не з етнографічною чіткістю, а радше надихається загальним настроєм Зелених свят (про це свідчить використання пісні «Благослови, мати», яка не належить до русальних, а співається укінці зими). У цій музиці — енергія та міць давніх обрядів. А Румунська рапсодія Енеску засяє блиском та вибуховістю музики лаутераска — ромів південної Румунії. Вони зазвичай обслуговували весілля і відтак могли грати протягом двох діб різні танці залежно від настрою святкувальників.

 

 

Bilethouse.com - Афіша Київ. Концерт НЗАСОУ. Віталій Лєонов скрипка - Національна філармонія України. Квитки - замовити, купити на сайті онлайн