NotaBene: Брамс

NotaBene: Брамс

NotaBene: Брамс

Національний будинок музики

Відомий київський ансамбль NotaBene Chamber Group представить монографічну програму із творів німецького композитора-романтика Йоганнеса Брамса. Творчість митця належить до пізнього романтизму, тож його музика поєднує багатогранні емоційні відтінки з виваженістю та продуманістю музичних форм, уважним підходом до інструментовки. Брамс був безкомпромісним перфекціоністом, тому знищив частину своїх робіт, а деякі залишив неопублікованими. Камерна інструментальна музика – чи не найбагатша і найрізноманітніша у спадщині композитора, він звертався до неї впродовж всього життя.

Третій фортепіанний квартет є заключним твором такого жанру для митця і містить усе найкраще, що властиво творчості Брамса: ідеальна форма та яскравий тематизм. Опус називають також «квартетом Вертера», на честь роману Гете «Страждання молодого Вертера», де головний герой закохується в дружину друга. Мотив є автобіографічним для Брамса, який любив піаністку Клару Шуман, дружину його близького друга Роберта Шумана. Перший ескіз квартету композитор написав ще у 20-річному віці під враженням від зустрічі з Кларою, але через 20 років вирішив зробити редакцію, тож загалом над опусом Брамс працював близько 9 років і опублікував його лише у 1874 році. Впродовж твору композитор проводить слухача через концентровані й полярні настрої – пристрасті, лірики, патетики, зловісності, тривоги і тихого суму. Дивовижної краси повільна частина Andante є однією з найпроникливіших сторінок брамсівської лірики. Кульмінація четвертої частини сповнена життєствердної патетики, але тихий фінал все одно бачиться невизначеним, очевидно, як відображення трагічності цього кохання. Дослідник творчості Брамса Ерік Семс навіть знайшов «тему Клари» у творі – мотив теми з першої частини є відображенням імені Клара через буквене позначення нот (в транспонованому варіанті).

Прозвучать також дві ансамблеві сонати композитора.

NotaBene Chamber Group
Юрій Немировський кларнет,
Андрій Павлов скрипка
Ігор Завгородній альт
Артем Полуденний віолончель
Роман Лопатинський фортепіано


Програма:
Соната № 2 для кларнета і фортепіано, Соната № 2 для фортепіано і віолончелі, Фортепіанний квартет № 3

 

 

Bilethouse.com - Афіша Київ. Концерт NotaBene: Брамс - Національна філармонія України. Квитки - замовити, купити на сайті онлайн