Коли Гріг зустрів Моцарта

Коли Гріг зустрів Моцарта

Коли Гріг зустрів Моцарта

Цього вечора на сцені Колонного залу відбудеться музична зустріч віденського класика та норвезького романтика. Задум належить творчому дуету піаністів – Катерині Хомяковій та Володимиру Чумаченку.

Практика гри в чотири руки була добре знайома Вольфгангу Моцарту ще з дитинства, відколи він музикував разом зі старшою сестрою, освоюючи ази гри на клавесині, а згодом кілька років успішно гастролював разом з нею найбільшими містами Європи. Його Фантазія в чотири руки відкриє перший відділ концерту. Композитор написав твір в 1790 році на замовлення віденського аристократа Йозефа фон Стшитеса для виконання на органі з годинниковим механізмом, що був популярним у XVIII столітті. (Тембр інструменту Моцарту не сподобався, але щедрий гонорар таки переконав написати твір).
Норвезький композитор Едвард Гріг жив у зовсім іншу епоху і надзвичайно захоплювався талантом Моцарта! В останні роки життя опублікував власну критичну статтю «Моцарт та його значення для сучасності». В музичному світі ім’я Гріга стало знаменитим передусім завдяки його музиці до драми Ібсена «Пер Гюнт», що прозвучить в концерті. Щирість, ліризм, яскрава театральна образність, глибоко національний характер звучання та мелодії, що запам’ятовуються – усе це дозволило сюїтам увійти до репертуару провідних музичних колективів світу.

Другий відділ представить твори спільного авторства двох композиторів. Але ж як так сталося? Як вже згадувалося, Гріг обожнював творчість Моцарта. У 1876 році митець разом з другом поетом Джоном Полсоном подорожували Норвегією. Як музичне частування для поета Гріг прихопив чотири сонати Моцарта і дописав до оригіналу партію другого фортепіано. Романтизуючи ці твори Гріг спершу ставив дидактичну мету, втім його діалог з класиком вийшов настільки захопливим, що новостворена версія підкорила виконавців та слухачів!
Моцартівську партію зіграє Катерина Хомякова, а дописану Грігом – Володимир Чумаченко.

Програма:
В. А. Моцарт Фантазія в чотири руки, KV 608
Е. Гріг Сюїти «Пер Ґюнт» №№ 1, 2 в чотири руки
В. А. Моцарт–Е. Гріг Сонати № 14 і № 16 для двох фортепіано в чотири руки
Фантазія № 4 для двох фортепіано в чотири руки
За підтримки Благодійного фонду Vere Music Fund

 

 

Bilethouse.com - Афіша Київ. Концерт Коли Гріг зустрів Моцарта - Національна філармонія України. Квитки - замовити, купити на сайті онлайн