до 125-річчя від дня народження Аарона Копленда
У цій програмі зустрічаються різні континенти, епохи й музичні стилі – від скандинавської меланхолії до барокової елегантності, від американської мрійливості до австрійського музичного гумору. Струнний оркестр постане тут як універсальна палітра, здатна передати як інтимність камерної музики, так і силу великої музичної форми.
У першому відділі концерту прозвучать твори Яна Сібеліуса та Едварда Гріга. Поетичне та задумливе невелике імпровізаційне полотно Impromptu Сібеліуса вражає глибиною й теплим скандинавським колоритом. В елегантній Сюїті «З часів Гольберга» Гріг, віддаючи шану бароковим формам, поєднує старовинні танці з романтичною гармонією, створюючи витончену стилізацію в дусі XVIII століття.
Другий відділ концерту відкриє Сюїта з музики до балету «Весна в Аппалачах» Аарона Копленда. Це один із найвідоміших творів американського класика, сповнений світла, відкритого простору та простоти, що перегукується з духом американського фольклору.
Теодор Бергер, австрійський композитор, який багато працював у Латинській Америці, зберіг у своїй музиці європейську витонченість. «Rondino Giocoso» – дотепна, грайлива мініатюра з класичною формою та яскравою інструментальною барвистістю. Цей твір завершить концерт, залишаючи після себе відчуття радості й світла.
Програма:
І відділ
Я. Сібеліус – Impromptu для струнного оркестру, op. 5
Е. Ґріґ – Сюїта у старовинному стилі «Із часів Гольберґа», op. 40
ІІ відділ
А. Копленд – Сюїта з музики до балету «Весна в Аппалачах»
Прем’єра в Києві! Т. Берґер – Rondino Giocoso для струнного оркестру, ор. 4
Концерт веде Тетяна Новицька
Bilethouse.com - Афіша Київ. Концерт Київські солісти. Хобарт Ерл США - Національна філармонія України. Квитки - замовити, купити на сайті онлайн