Чучєло

Чучєло

ПРЕМ’ЄРА!
Психологічна драма «ЧУЧЄЛО»


Київський театр «Тисячоліття» представляє гостро-соціальний проект — психологічну драму «Чучєло», що розкриває складні взаємини між підлітками і проблему «буллінга» в школі. Постановка за однойменною повістю Володимира Железнікова

«Заради розваги хлопці цілять у жаб камінням, проте жаби помирають насправді». — Плутарх

Вони вже не діти, але ще й не дорослі. Дерева перестали бути великими, але світ дорослих як і раніше незрозумілий і далекий. У юних душах киплять справжні пристрасті і почуття, але чи завжди ми, дорослі добре бачимо і знаємо — які вони, ці пристрасті і почуття? Хто придумав казку про безтурботне дитинство, отроцтво, юність? Чи не той, хто забув себе в ті далекі часи? Озираючись на шкільні роки і чесно вдивляючись в свої дитячі фотографії, можна згадати не тільки перший дзвінок, але і першу брехню, першу гостру несправедливість, не тільки останній дзвінок, а й першу зраду…
Мало хто знає, що повість «Чучєло» автобіографічна. Володимир Железніков звернувся до теми жорстокості дітей зовсім не випадково. Він описав історію своєї племінниці, яка в школі взяла на себе чужу провину і стала об’єктом цькування однокласників. Учитель, який повинен був розібратися в конфлікті, в результаті потрапив до лікарні з інфарктом… Цькування тривало кілька тижнів, поки не відкрилася правда.
Сам автор потім писав: «У «Чучєлі» мене цікавило, чи може одна людина, така ось маленька, ранима, незахищена, як Лєна, вистояти в екстремальній ситуації проти всіх. Потім в процесі роботи з’явилося бажання створити панораму життя підлітків, зрозуміти, з яких зерен зійшла ця поросль».
Торкаючись цієї непростої теми, дуже доречно згадати слова письменника Альберта Лиханова: «Золотим часом дитинство стає на відстані прожитих років: ми забуваємо, наскільки воно драматично, складно, скільки таїть в собі образ і розчарувань. І може найбільш серйозне випробування, яке проходить людина, що зростає — випробування її гідності».

Вистава російською мовою
Тривалість — 1,5 години, з антрактом


Bilethouse.com - Афіша театрів Київ. Вистава Чучєло. Замовлення, доставка, бронювання квитків. Купити квиток онлай