Боїнг-Боїнг

Боїнг-Боїнг

Боїнг-Боїнг

Легенда французького театру минулого століття

Зразок ситуаційної комедії

П’єса увійшла в книгу рекордів Гіннеса, поставлена в 60 країнах світу

В ролях:

Народний артист України Євгеній Паперний
Народна артистка України Ольга Сумська
Віталій Борисюк, Георгій Хостікоєв, Крістіна Сінельник, Марина Ягодкіна, Аліна Безуханич


«Боїнг — Боїнг» — комедія, в якій роман молодого паризького ловеласа з трьома чарівними стюардесами викликає численні непорозуміння. Вони і приводять до комічних ситуацій, яким немає кінця. Обраниці літають на різних авіалініях, і це змушує винахідливого нареченого підлаштовувати своє життя під розклад «прильоту-відльоту» всіх «наречених».

Камолетті, автор п`єси, ще за життя зазнав слави класика французького театру. Однак неймовірна грандіозність успіху, яка випала на долю п’єси «Боїнг-Боїнг», зробила його майже міфічною постаттю.

«Боїнг-Боїнг» — одна з легенд французької культури театру другої половини 20-го сторіччя. Це символ французьких 60-х, такий же, як, наприклад, «Шербурзькі парасольки» або «Дівчата з Рошфора».

Вперше «Боїнг-Боїнг» був поставлений в 1960 р. в одному з найбільших паризьких приватних театрів — «Comedie Caumartin». З тих пір п’єса з незначною перервою йшла в Парижі по 18 вересня 2004 р. щодня (театр «Michel»). Майже 44 роки!

З «Боїнгом» взагалі пов’язана подібна нереальна статистика. «Боїнг» зіграний у всьому світі не менше 18 000 разів, поставлений більш, ніж в 55 країнах світу. Тільки через паризький «Боїнг» «пройшло» близько 300 акторів. Актриса Крістіан Мюллер зіграла «Боїнг» 5000 разів без заміни. Вона почала грати відразу після народження сина, а коли йшла з вистави, йому виповнилося 18! Білетерці Шарлетті, яка працює в театрі з 1950-го року, виповнилося 83. Вона сиділа на всіх репетиціях і була присутня на всіх виставах. Шарлетті знає всі ролі напам’ять і пишається тим, що розсаджувала в залі глядачів більш ніж 40 років. Вона жива пам’ять цієї вистави.

У лондонському «Apollo Theatre» вона протрималася 7 років, побивши рекорд по довголіттю французької драматургії на закордонній сцені (2035 вистав).

Цей спектакль вшанувала своєю присутністю англійська королева Єлизавета II. Її похід на лондонський «Боїнг» відбувся 14 листопада 1962 року.

Ще в середині 60-х п’єса підкорила Голівуд: студія «Paramount» екранізувала п’єсу з Тоні Кертісом, Джеррі Льюісом, Дані Саваль і Тельмою Ріттер в головних ролях.

Як і у всіх великих явищах, які осягнув великий успіх, в «Боїнгу» є щось незрозуміле.

Сам Камолетті пояснював успіх своєї п’єси тим, що йому вдалося об`єднати дві прості, але дуже важливі речі, властиві кожному чоловікові — полігамність і романтичне кохання до польотів.

П’єса продовжує ставитися по всьому світу, в одній Японії вона поновлювалася п’ять разів.

Французька преса про п’єсу «Боїнг-Боїнг»:

«France Soir»: «Камолетти закручує відмінний водевіль в дусі Фейдо. Без застосування будь-яких новомодних пристосувань типу купи трупів, ефектних обманок, машинерії і т.д. П’єса Камолетти проста як будь-яка справжня класика»

«Le Monde»: «На відміну від подібного роду п’єс, яких у нас величезна кількість, ця досягає своєї мети просто і остаточно. У ній є і сміх, і свіжість, і витонченість, — і все це без зайвої крикливості. Полонило практично усе. Заслуга Марка Камолетті в тому, що він розважає з дуже серйозним смаком і знанням законів сцени…»

A.F.P: «Цей успіх не випадковий. Адже тінь Фейдо витає над „Боїнгом“. Думаю, це порівняння можна залишити без коментарів, бо, хто знає, можливо, пройде час, і імена поміняються місцями. Стосовно Камолетті можна використовувати різні слова: ремесло, почуття гумору, дотепність, уява… І всі вони поєднуються в одне слово — талант»


Вистава йде українською мовою

 

 

Bilethouse.com - Афиша Киев. Спектакль Боинг-Боинг. Заказ, доставка, бронирование билетов в Театры Киева без сервисного сбора. Купить билеты на сайте онлайн с помощью банковской карты